Dünya

Translated into Turkish (Original version)


Ahtapot Paul'u hatırlıyor musunuz? Paul, Almanya maçlarının galibini doğru tahmin ederek 2010 Dünya Kupası'nın yıldızı olmuştu. Ayrıca finalin galibini de tahmin etmişti. Paul'ün kahinlik kariyeri Euro 2008'le başladı; şampiyonada 13 karşılaşmadan 11'inin sonucunu doğru tahmin etti. Her maçta, üzerinde katılım gösteren takımların milli bayraklarının olduğu iki yiyecek kutusundan birisini seçerdi. Ne yazık ki, 2010 yılı sonunda öldü.

Paul yalnız değildi. Timsah Harry bile 2010 Dünya Kupası'nın galibini tahmin etmişti. Dahası, art arda iki kez Avustralya Federal Seçimleri sonuçlarını da tahmin edebilmişti. Yine de, hiçbir zaman Alman ahtapotun gördüğü ilgiyi göremedi. 2010 Dünya Kupası'nın tüm çeyrek ve yarı final maçlarını doğru tahmin eden Singapurlu papağan Mani de daha iyisini yapamadı; zira İspanya ile Hollanda arasında oynanan final maçında kimin galip geleceğini doğru tahmin edememişti.

Paul'un vakitsiz ölümünden beri, tacı kimin devralacağı konusunda büyük bir rekabet yaşanmakta. Euro 2012 sırasında bu oyunu oynayan üç hayvan vardı: Polonya'nın Krakow şehrinde bulunan bir hayvanat bahçesinde yaşayan Hint fili Citta. Twitter'dan da takip edebileceğiniz Ukraynalı dağ gelinciği Fred. Ayrıca 3 maçtan 2'sini doğru tahmin etmeyi başaran Ukraynalı müneccim domuz Funtik.

Önümüzdeki Dünya Kupası sırasında Ahtapot Paul'un yerini kim alacak? Aziz Peter Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal yayın kanalının yıldızı olan papağan mı? Yoksa bugüne kadar 33 maçtan 30'unun sonucunu doğru tahmin eden Alman fili Nelly mi? Bunlara ek olarak Çin devlet medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psişik güçleri de hafife alınmamalı.

Amore (İtalyanca aşk) adlı İtalyan papağanı, minyatür bir futbol sahasında kazanan takımın bayrağını seçerek tahminde bulunacak. Nelly ise maçın galiplerini, topu önlerinde rakip ülkelerin bayrakları bulunan ağlardan birine göndererek tahmin etmeyi tercih ediyor. Buna karşılık yavru panda grup maçları sırasında bayraklarla işaretlenen kutulardan mama alarak ve eleme turlarında bayrağın asılı olduğu ağaca tırmanarak maçların sonuçlarını tahmin edecek.

Peki sizin evcil hayvanınız var mı?
O bundan daha iyisini yapabilir mi? Nasıl?
Haydi, bırakın da denesinler.

by Nurangiz

1 Votes
#821 of #1440 in the World
#14 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge