پیشگوهای جام جهانی فوتبال

Translated into Persian (Original version)


آیا پل اختاپوس معروف را به یاد دارید؟ او همان ستاره جام جهانی 2010 بود که توانست برنده مسابقات فوتبال آلمان را پیش گویی کند. او حتی برنده مسابقه فینال را هم حدس زد. اختاپوس مذکور کارش را با پیشگویی مسابقات یورو 2008 آغاز کرد و توانست در آن دوره، نتیجه 11 بازی از 13 بازی را به درستی پیشگویی کند. او هر بار از بین دو جعبه حاوی غذا که پرچم ملی دو تیم روی آنها نصب بود، یکی را انتخاب می کرد. متاسفانه پل در پایان سال 2010 مرد.

پل تنها نبود. حتی کروکودیلی به نام هری هم برنده جام جهانی 2010 را حدس زده بود. او حتی توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این وجود، او هیچگاه جذابیت اختاپوس آلمانی را نداشت. مانی طوطی سنگاپوری هم وضعیت بهتری نیافت، چرا که با وجود پیشگویی درست نتایج همه مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010، نتوانست برنده مسابقه فینال بین اسپانیا و هلند را حدس بزند.

پس از مرگ نابهنگام پل، رقابت زیادی بر سر جانشینی اش وجود داشته است. طی  مسابقات یورو 2012، سه حیوان در این بازی شرکت داشتند: سیتا، فیلی هندی که در باغ وحشی در کراکف لهستان زندگی می‌کند، فرِد، راسوی اوکراینی که از طریق توئیتر می توانید او را دنبال کنید، و در آخر فونتیک، خوک پیشگوی اوکراینی که توانست نتایج دو مسابقه از سه مسابقه را درست پیش‌بینی کند.

چه کسی جای پل اختاپوس را در جام جهانی بعدی خواهد گرفت؟ طوطیی که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر متبرکش کرد و اکنون یکی از ستاره‌ های رادیو و تلویزیون ملی ایتالیاست؟ یا نلی، فیل آلمانی که تا امروز نتیجه 30 مسابقه از 33 مسابقه را درست پیش‌بینی کرده است؟ و البته، قدرت آینده نگری توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین پشتیبانش هستند، دست کم نگیرید.

طوطی ایتالیایی که آمور (معادل ایتالیایی عشق) نام دارد، با انتخاب پرچم تیم پیروز در یک زمین فوتبال کوچک، برنده را پیش بینی می کند. نلی ترجیح می دهد با شوت کردن توپ به داخل یکی از دو دروازه‌ مقابلش که پرچم کشورهای رقیب رویشان قرار دارد برنده را پیش بینی کند. اما توله پاندا در طول مرحله گروهی مسابقات، نتیجه مسابقات را با برداشتن غذا از جعبه‌ هایی که پرچم کشورها رویشان است پیش بینی می کند، و در دور حذفی، با بالا رفتن از درختی که پرچمی روی آن در اهتزاز است.

شما  حیوان خانگی دارید؟
آیا او می تواند در پیش بینی نتیجه مسابقات نسبت به دیگران بهتر عمل کند؟ چگونه؟
بگذارید او هم شانس خود را امتحان کند!

by Amir Sadeghi Bablan

4 Votes
#542 of #1440 in the World
#11 of #17 for Persian


Amir Sadeghi Bablan's website

Go to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge