Veštci svetového pohára

Translated into Slovak (Original version)


Spomínate si na chobotnicu menom Pavol? Bol hviezdou majstrovstiev sveta 2010, keďže dokázal uhádnuť víťaza zápasov Nemecka. Uhádol aj víťaza finálového zápasu. Svoju kariéru začal na Euro 2008, kedy správne uhádol 11 z 13 zápasov. Rozhodoval sa medzi dvoma krabicami s jedlom, na ktorých boli národné vlajky tímov z každého zápasu. Žiaľ, zomrel koncom roka 2010.

Pavol však nebol sám. Aj krokodíl Harry uhádol v roku 2010 víťaza Svetového pohára. Okrem toho bol schopný predpovedať aj výsledky dvoch za sebou idúcich austrálskych federálnych volieb. A predsa, nikdy nemal príťažlivosť nemeckej chobotnice. Lepšie sa nedarilo ani Manimu, singapurskému papagájovi, ktorý uhádol všetky výsledky vo štvrťfinále a semifinále majstrovstiev sveta 2010,  pretože zlyhal pri tipovaní víťaza vo finále medzi Španielskom a Holandskom.

Po tom, ako nás Pavol predčasne opustil, nastal veľký boj o to, kto prevezme jeho korunu. Počas Euro 2012 hrali túto hru tri zvieratá: Citta, slon indický, žijúci v zoologickej záhrade v poľskom Krakove. Fred, ukrajinská fretka, ktorú možno sledovať na Twitteri. A Funtík, ukrajinské jasnovidecké prasa schopné správne predpovedať 2 z 3 zápasov.

Kto nahradí chobotnicu Paul na budúcich majstrovstvách sveta? Bude to papagáj, ktorého požehnal pápež František na Svätopeterskom námestí, súčasná hviezda talianskych celoštátnych verejných médií? Alebo to bude Nelly, nemecký slon, ktorý ku dnešnému dňu správne predpovedal 30 z 33 výsledkov zápasov? Samozrejme nesmieme podceňovať psychické sily mláďaťa pandy podporovaného čínskymi celoštátnymi médiami.

Taliansky papagáj menom Amore (po taliansky láska) ukáže svoj tip výberom vlajky víťazného tímu na miniatúrnom futbalovom ihrisku. Nelly radšej predpovedá víťazov tak, že kopne loptu do jednej z dvoch sietí s vlajkami súperiacich krajín umiestnených pred nimi. Pandie mláďa bude namiesto toho odhadovať výsledky zápasov výberom jedla z krabíc označených vlajkami počas zápasov skupín a vo vyraďovacích kolách vylezením na strom s vlajkou.

Máte domáce zvieratko?
Dokázal by to Váš miláčik lepšie? Ako?
Nech si to vyskúša!

by Adriana Lajdova

3 Votes
#612 of #1440 in the World
#2 of #3 for Slovak


Adriana Lajdova's website

Go to the ranking page for Slovak

Can you translate better?

Join the challenge