پیشگوهای جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


پل هشت‌پای معروف یادتان هست؟ اوستاره‌ی جام جهانی 2010 بود که می توانست برنده‌ی مسابقات آلمان را حدس بزند. او برنده‌ مسابقه‌ی فینال را هم حدس زد. او پیش بینی های خود را از جام ملتهای اروپا 2008 شروع  و 11 مسابقه از 13 مسابقه را به درستی پیش بینی کرد. او از بین دو جعبه حاوی غذا با پرچم کشورهایی که تیم آنها مسابقه داشت، یکی را انتخاب می کرد. متاسفانه او در پایان سال 2010 مرد.

اما پل تنها نبود. (امثال پل باز هم وجود داشتند) حتی هری تمساح معروف هم برنده جام جهانی 2010 را حدس زد. او همچنین توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این وجود، او هیچگاه جذابیت هشت‌پای آلمانی را نداشت. مانی طوطی سنگاپوری هم وضعیت بهتری نیافت، چون علیرغم اینکه همه مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را حدس زده بود ، نتوانست برنده مسابقه فینال بین اسپانیا و هلند را حدس بزند.

پس از مرگ نابهنگام پل، رقابت زیادی بر سر جانشینی اش وجود داشته است. در طول مسابقات جام ملتهای اروپا 2012، سه حیوان با هم رقابت می کردند: سیتا، فیلی هندی که در باغ وحشی در کراکف لهستان زندگی می‌کند، فرِد، راسوی اوکراینی که از طریق توئیتر می توانید او را دنبال کنید، و در آخر فونتیک، خوک پیشگوی اوکراینی که توانست دو مسابقه از سه مسابقه را درست پیش‌بینی کند.

چه کسی جای پل هشت پا را در جام جهانی بعدی خواهد گرفت؟ آن طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر متبرکش کرد و الان یکی از ستاره‌ های صدا و سیمای دولتی ایتالیاست؟ یا اینکه نلی خواهد بود، همان فیل آلمانی که تا امروز نبیجه 30 مسابقه از 33 مسابقه را درست پیش‌بینی کرده است؟ و البته، قدرت های ذهنی توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین پشتیبانش هستند، دست کم نگیرید.

 طوطی ایتالیایی که آمور (معادل ایتالیایی عشق) نام دارد، با انتخاب پرچم تیم برنده در یک زمین فوتبال کوچک، برنده را پیش بینی می کند. نلی ترجیح می دهد با شوت کردن توپ به داخل یکی از دو دروازه‌ مقابلش که پرچم کشورهای رقیب رویشان قرار دارد برنده را پیش بینی کند. در عوض، توله پاندا در طول مرحله گروهی مسابقات نتایج را با برداشتن غذا از جعبه‌ هایی که با پرچم کشورها متمایز شده اند پیش بینی می کند  و در دور حذفی مسابقات با بالا رفتن از درختی که پرچم (برنده) روی آن در اهتزاز است.

آیا شما هم حیوان خانگی دارید؟
آیا او می تواند در پیش گویی موفق تر باشد؟ چطور؟
بگذارید او هم امتحان کند!

by Mohammad Fekrirad

9 Votes
#361 of #1440 in the World
#8 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge