Kdo bude věštit budoucího mistra světa?

Translated into Czech (Original version)


Vzpomínáte na chobotnici Paula? Stal se hvězdou světového fotbalového šampionátu 2010, když dokázal uhodnout vítěze zápasů, ve kterých hrálo Německo. Určil správně i vítěze finále. Svou kariéru zahájil během Eura 2008, kdy postupně správně předpověděl jedenáct z třinácti zápasů. Volil při tom mezi dvěma krabicemi s potravou označenými národními vlajkami týmů, které v každém zápase nastoupily. Koncem roku 2010 však Paul bohužel uhynul.

Nebyl ovšem ve svém oboru jediný. Vítěze světového šampionátu 2010 uhodl i krokodýl Harry, který navíc dokázal dvakrát po sobě správně předpovědět výsledky australských federálních voleb. Neměl však nikdy ono osobní kouzlo německé chobotnice. Ani Mani, singapurský papoušek, který na mistrovství světa 2010 uhodl všechna čtvrtfinálová i semifinálová utkání, si nevedl lépe, neboť nedokázal předpovědět, kdo uspěje ve finále Španělsko - Nizozemí.

Po Paulově předčasném skonu se strhl velký boj o to, kdo převezme jeho žezlo. Během Eura 2012 se této kratochvíle účastnila tři zvířata: Citta, slon indický ze zoologické zahrady v polském Krakově, Fred, ukrajinská fretka, kterou můžete sledovat i na Twitteru, a Funtik, ukrajinský vepř-jasnovidec, který umí správně předpovědět dva ze tří zápasů.

Komu tedy připadne role chobotnice Paula během příštího světového šampionátu? Bude to papoušek, jemuž se na Svatopetrském náměstí dostalo požehnání od papeže Františka, a který je dnes hvězdou italského veřejnoprávního vysílání? Nebo německá slonice Nelly, která ke dnešnímu dni správně předpověděla výsledky 30 utkání z 33? A nelze samozřejmě podceňovat ani psychické schopnosti pandího mláděte, podporovaného čínskými státními médii.

Italský papoušek jménem Amore (italský výraz pro lásku) učiní svoji předpověď výběrem vlajky vítězného týmu na miniaturním fotbalovém hřišti. Nelly nejraději předpovídá vítěze tak, že vstřelí míč do jedné z branek, před kterými jsou umístěny vlajky soupeřících zemí. Naproti tomu pandí medvídě bude tipovat výsledky zápasů ve skupině výběrem potravy z krabic označených vlajkami, a ve vyřazovacích kolech poleze na příslušný strom s vyvěšenou vlajkou.

A co vy - máte domácího mazlíčka?
Dokázal by si poradit lépe? A jak?
Dejte mu šanci!

by Jana Vránová

2 Votes
#681 of #1440 in the World
#4 of #5 for CzechGo to the ranking page for Czech

Can you translate better?

Join the challenge