پیشگویی های جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


پائول هشت‌پای معروف یادتان می آید؟ او با قدرتش در حدس زدن برنده مسابقات آلمان در جام جهانی 2010، ستاره این جام بود. برنده‌ مسابقه‌ی نهایی را هم حدس زد. جام ملتهای اروپا 2008 آغاز کارش بود، نمایش پیش بینی درست 11 مسابقه از 13 مسابقه. از دو جعبه محتوی غذا که رویشان پرچم ملی تیم های هر مسابقه بود یکی را انتخاب می کرد. حیف شد که در آخر 2010 مرد.

اما مثل پائول هم بود. حتی هری تمساح معروف هم برنده جام جهانی 2010 را درست حدس زد. علاوه بر این، توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این وجود، هیچگاه آن جذابیت هشت‌پای آلمانی را نداشت. مانی، طوطی سنگاپوری که همه مسابقه های یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را حدس زد، هم موفق تر نبود زیرا نتوانست برنده مسابقه نهایی بین اسپانیا و هلند را حدس بزند.

از نبود ناگهانی پائول تا کنون،رقابت زیادی بر سر جانشینی اش بوده است. در طول مسابقات جام ملتهای اروپا 2012 سه حیوان مشغول این کار بودند: سیتا، فیلی هندی که در باغ وحشی در کراکف لهستان زندگی می‌کند، فِرِد، موش‌خرمای اوکراینی که در توئیتر می توانید پی گیرش باشید، و فونتیک، خوک پیشگوی اوکراینی که از سه مسابقه توانست دو تا را درست پیش‌بینی کند.

در جام جهانی بعدی چه کسی جای پائول هشت پای معروف را می‌گیرد؟ آن طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر برایش دعا کرد و الان ستاره‌ی صدا و سیمای ملی دولتی ایتالیاست؟ یا اینکه نلی، همان فیلی آلمانی که تا امروز از 33 مسابقه،نتیجه 30 مسابقه را درست پیش‌بینی کرده است؟ و البته، قدرت های روانی توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین پشتیبانش هستند دست کم نگیرید.

طوطی ای ایتالیایی به نام آمور (واژه ایتالیایی عشق) با انتخاب پرچم تیمی در یک زمین فوتبال کوچک، برنده را پیش بینی می کند. نلی ترجیح می دهد با شوت کردن توپ به داخل یکی از دو دروازه‌ مقابلش که پرچم کشورهای رقیب رویشان هست برنده را پیش بینی کند. در عوض، توله پاندا نتایج مسابقات را اینطور حدس می زند که در طول مسابقات گروهی از جعبه‌ هایی که پرچم کشورها رویشان هست غذا برمی دارد و در دورهای حذفی از درختی که رویش پرچمی در اهتزاز است بالا می رود.

حیوان خانگی دارید؟
موفق تر است؟ چطور؟
بگذارید او هم امتحان کند!

by Ali Fazel

19 Votes
#241 of #1440 in the World
#5 of #17 for Persian


Ali Fazel's website

Go to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge