Věštci na mistrovství světa

Translated into Czech (Original version)


Vzpomínáte si na chobotnici Paula? Stal se hvězdou světového šampionátu 2010, když dokázal uhodnout vítěze zápasů, ve kterých hrálo Německo. Určil i vítěze finále. Svou kariéru zahájil na Euru 2008, kde postupně správně předpověděl 11 z 13 zápasů. Volil mezi dvěma krabicemi s jídlem s národními vlajkami týmů, které nastoupily do každého zápasu. Na konci roku 2010 bohužel uhynul.

Paul nebyl jediný. Vítěze světového šampionátu 2010 uhodl i krokodýl Harry. Navíc dokázal dvakrát po sobě správně předpovědět výsledky australských federálních voleb. Nicméně nikdy neměl ono kouzlo německé chobotnice. Ani Mani, singapurský papoušek, který na mistrovství světa 2010 uhodl všechna čtvrtfinálová i semifinálová utkání, si nevedl lépe, neboť nedokázal předpovědět úspěšný tým ve finále mezi Španělskem a Nizozemím.

Po předčasném odchodu Paula se strhl veliký boj o to, kdo převezme jeho žezlo. Během Eura 2012 se této kratochvíle účastnila tři zvířata: Citta, slon indický, žijící v zoologické zahradě v polském Krakově. Fred, ukrajinská fretka, kterou můžete sledovat na Twitteru. A Funtik, ukrajinský vepř jasnovidec, schopný správně předpovědět 2 ze 3 zápasů.

Komu připadne role chobotnice Paula na příštím světovém šampionátu? Bude to papoušek, jemuž se na Svatopetrském náměstí dostalo požehnání od papeže Františka, a který je dnes hvězdou italského veřejnoprávního vysílání? Nebo to bude německý slon Nelly, který k dnešnímu dni správně předpověděl výsledky 30 utkání z celkových 33? A samozřejmě nelze podceňovat ani psychické síly mláděte pandy, kterého podporují čínská státní média.

Italský papoušek jménem Amore (italské slovo pro lásku) poskytne svoji předpověď výběrem vlajky vítězného týmu na miniaturním fotbalovém hřišti. Nelly raději předpovídá vítěze tím, že vstřelí míč do jedné z branek, před kterými jsou umístěny vlajky soupeřících zemí. Namísto toho bude medvídě pandy tipovat výsledky zápasů ve skupině výběrem jídla z krabic označených vlajkami, a ve vyřazovacích kolech poleze na strom s plápolající vlajkou.

Vy máte nějakého domácího mazlíčka?
Dokázal by si s tím poradit lépe? Jak?
No tím, že to zkusí!

by Jiri Noska

2 Votes
#673 of #1440 in the World
#3 of #5 for CzechGo to the ranking page for Czech

Can you translate better?

Join the challenge