پیشگوهای جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


پل هشت‌پا را به خاطر دارید؟ اوستاره‌ جام جهانی 2010 بود و به درستی توانست برنده‌ مسابقات آلمان را حدس بزند. همچنین او برنده‌ مسابقه‌ی نهایی را هم حدس زده بود. کار پل با مسابقات 2008 جام ملتهای اروپا آغاز شد و دیدیم که توانست از 13 مسابقه، 11 تایش را به درستی پیش‌بینی کند. او عادت داشت که از بین دو جعبه محتوی غذا که هر کدام پرچم‌ ملی یک تیم را روی خود داشتند، یکی را انتخاب می کرد. متاسفانه وی در پایان سال 2010 درگذشت.

اما پل، تنها حیوان پیشگو نبود. حتی هری تمساح هم توانست قهرمان جام جهانی 2010 را درست حدس بزند. علاوه بر این، وی توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این وجود، وی هرگز نتوانست جذابیت هشت‌پای آلمانی را بدست بیاورد. مانی، طوطی سنگاپوری که همه مسابقه های یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زده بود هم بهتر از پل عمل نکرد، زیرا در انتخاب برنده مسابقه نهایی بین تیم های اسپانیا و هلند موفق نشد.

پس از مرگ ناگهانی پل، رقابت زیادی بر سر جانشینی اش در گرفته است. در حین مسابقات 2012 جام ملتهای اروپا هم سه حیوان بودند که این بازی را می گرداندند: سیتا، فیل هندی ای که در یک باغ وحش در شهر کراکف لهستان زندگی می‌کند. فِرِد، موش‌خرمای اوکراینی که در توئیتر هم می توان دنبالش کرد. و فونتیک، خوک پیشگوی اوکراینی که می تواند از سه مسابقه، دو تایش را درست پیش‌بینی کند.

در جام جهانی بعدی، چه کسی جای پل هشت پا را می‌گیرد؟ آیا آن طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر برایش دعا کرد و الان ستاره‌ی تلویزیون ملی دولتی ایتالیاست پیشگوی برتر می شود؟ یا اینکه نلی، همان فیل آلمانی که تا به امروز از 33 مسابقه، 30 نتیجه را درست پیش‌بینی کرده است پیشگوی برتر می شود؟ و البته، نیروهای ذهنی توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین پشتیبانیش هستند را دست کم نگیرید.

طوطی ایتالیایی که اسمش آمور (واژه ایتالیایی عشق) است، پیش‌بینی اش را این گونه انجام می دهد که پرچم تیم برنده را در زمین فوتبال کوچکی انتخاب می‌کند. نلی ترجیح می دهد که پیشگویی اش را با شوت کردن توپ به سمت یکی از دو دروازه‌ ای که پرچم کشورهای رقیب را دارند، انجام دهد. در عوض، بچه پاندا، غذایش را از بین جعبه‌ هایی که پرچم کشورها را دارند برمی دارد و پیش بینی خود را با بالا رفتن از درختی که پرچم کشور برنده دوره های حذفی به آن آویزان است، انجام می دهد.

آیا حیوان خانگی دارید؟
آیا او بهتر از اینها قادر به پیشگویی است؟ چگونه؟
بگذارید آنها هم امتحان کنند!

by Hamid Hajihosseini

7 Votes
#405 of #1440 in the World
#9 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge