Dünya Kupası Kehanetleri

Translated into Turkish (Original version)


Ahtapot Paul'u hatırlar mısınız? O, Almanya'nın maçlarında kazananı tahmin edebilme yeteneğiyle 2010 Dünya Kupası'nın yıldızıydı. Ayrıca final maçını kimin kazanacağını da tahmin etmişti. Kariyeri Euro 2008'le başlamıştı ve 13 maçtan 11'inin sonucunu doğru tahmin etmişti. Her maçta , içinde yemek ve mücadele edecek takımların ulusal bayraklarının bulunduğu iki kutu arasından seçim yapardı. Ne yazık ki, 2010 yılının sonlarında hayatını kaybetti.

Paul yalnız değildi. Timsah Harry de 2010 Dünya Kupası şampiyonunu tahmin etmişti. Hatta, Avustralya Federal Seçim sonuçlarını da iki kez art arda tahmin etmeyi başarmıştı. Yine de, hiçbir zaman Alman ahtapot kadar popüler olamadı. 2010 Dünya Kupası'nda oynanan tüm çeyrek ve yarı final maçlarını doğru tahmin eden Singapurlu papağan Mani de daha iyisini beceremedi. Çünkü İspanya ve Hollanda arasında oynanan final maçını doğru tahmin edememişti.

Paul'un aramızdan zamansız ayrılışından beri, tacını kimin alacağına dair büyük bir yarış sürüyor. Euro 2012 boyunca, bu oyunu oynayan üç hayvan vardı: Polonya'nın Krakow kentinde bulunan, bir hayvanat bahçesinde yaşayan Hint fili Citta. Twitter'dan da takip edilebilen Ukraynalı dağ gelinciği Fred. Ve 3 maçtan 2'sini doğru tahmin edebilen Ukraynalı kahin yaban domuzu Funtik.

Bir sonraki Dünya Kupası'nda Ahtapot Paul'un yerini kim alacak? Aziz Petrus Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal kanalının yıldızı olan papağan mı alacak? Ya da şimdiye kadar 33 maçın 30'unu doğru tahmin eden Alman fil Nelly mi? Ve elbette, Çin yerel medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psişik güçlerini de hafife alamayız.

İtalyan papağan Amore (İtalyanca'da aşk anlamına gelen), minyatür bir futbol sahasında, kazanan takımın bayrağını seçerek tahminini gerçekleştirecek. Nelly, mücadele edecek olan ülke takımlarının bayraklarının bulunduğu kalelere şut atarak kazananları tahmin etmeyi tercih ediyor. Yavru panda, bunun yerine grup maçları sırasında kazanacak olan takımı, bayraklarla işaretlenmiş kaplardan yemek seçerek; eleme turlarında ise ulusal takımlara ait bayrakların dalgalandığı ağaca tırmanarak tahminlerde bulunacak.

Evcil hayvanınız var mı?
Evcil hayvanınız daha iyisi yapabilir mi? Nasıl?
Onlara bir şans verin!

by Emre Yenel

12 Votes
#308 of #1440 in the World
#5 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge