پیشگوهای جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


پائول هشت‌پا را یادتان می آید اون که ستاره‌ جام جهانی 2010 بود و توانست که برنده‌ مسابقات تیم فوتبال آلمان را حدس بزند. غیر از اینها برنده‌ مسابقه‌ی نهایی را هم حدس زده بود. پائول کارش را با مسابقات یورو 2008 آغاز کرد و دیدیم که توانست از سیزده مسابقه، یازده تایش را درست پیش‌بینی کند. او از بین دو تا جعبه محتوی غذا که پرچم‌ ملی تیم های هر مسابقه را روی خودشان داشتند، یکیشان را انتخاب می کرد. بد شد که این حیوان در آخرهای سال 2010 مرد.

اما پائول، تنها حیوان پیشگو هم نبود. حتی هری تمساح هم توانست که قهرمان جام جهانی 2010 را حدس بزند. غیر از اینها، این تمساح توانست که نتایج دو دوره پشت سر هم انتخاب فدرال در کشور استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با همه اینها هیچوقت نتوانست جذابیت هشت‌پای آلمانی را بدست بیاورد. طوطی سنگاپوری که اسمش مانی بود و همه مسابقه های یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زده بود هم بهتر از هری عمل نکرد چرا که نتوانست حدس بزند که از بین تیم های اسپانیا و هلند، چه تیمی آخرش موفق می شود.

از وقتی که پل بی موقع مرد، رقابت زیادی بر سر جانشینی اش در گرفته است. توی مسابقات یورو 2012 هم، سه حیوان تا بودند که این بازی را می گرداندند سیتا اسم فیل هندی است که توی باغ ‌وحشی شهر کراکوف لهستان زندگی می‌کند. موش‌خرمای اوکراینی، بنام فِرِد هم هست که می شود توی توئیتر دنبالش کرد. و خوک فال بین اوکراینی به اسم فونتیک هست که می تواند از سه مسابقه، دو تایش را درست پیش‌بینی کند.

در دوره‌ی بعدی جام جهانی، چه کسی جای پل هشت پا را می‌گیرد؟ آیا آن طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر برایش دعا کرد و الان ستاره‌ی تلویزیون ملی دولتی ایتالیاست پیشگوی برتر می شود؟ یا اینکه نلی، همان فیل آلمانی که تابحال از 33 نتیجه مسابقه، 30 تا را درست پیش‌بینی کرده است پیشگوی برتر می شود؟ و صد البته هم که، قدرت‌ ذهنی توله پاندایی را هم دست کم نگیرید که رسانه‌های دولتی چین دارند هوایش را دارند.

طوطی ایتالیایی که اسمش «آمور» (از واژه ایتالیایی برای "عشق") است، اینجوری پیش‌بینی اش را انجام می دهد که پرچم تیم برنده را توی زمین فوتبال کوچکی انتخاب می‌کند. نلی بیشتر دوست دارد که توپ را سمت یکی از دو تا دروازه‌ ای که پرچم کشورهای رقیب، جلویشان است شوت کند و این طوری است که برنده های مسابقات را پیش‌بینی می کند. در عوض اینها، بچه پاندا، غذایش را از بین جعبه‌ هایی که با پرچم کشورها مشخص شده اند برمی دارد و چوبی که پرچم کشور حاضر در دورهای حذفی به آن آویزان است را بالا می برد و این طوری است که نتیجه مسابقات را پیش بینی می کند.

شما هم حیوان خانگی دارید؟
فکر می کنید بهتر از اینها می تواند از پس این کار بر بیاید؟ چطوری؟
بگذارید آنها هم امتحان کنند!

by Rahman Jelini

0 Votes
#1091 of #1440 in the World
#16 of #17 for Persian


Rahman Jelini's website

Go to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge