پیشگویان جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آيا پل، هشت پا را به ياد داريد؟ او ستاره‌ی جام جهانی 2010 بود که توانست برنده‌ی مسابقات تیم فوتبال آلمان را حدس بزند. او برنده‌‌ی مسابقه‌ی نهایی را نیزحدس زد. کار او در جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۰۸ آغاز شد و دیده شد که او یازده مسابقه از سیزده مسابقه‌ی این جام را به درستی پیشگویی کرد. او از بین دو جعبه غذایی که پرچم ملی کشور دو تیم حاضر در مسابقه بر روی آن بود یکی را انتخاب می‌کرد. متأسفانه، در اواخر سال 2010 از دنیا رفت.

اما پائول، تنها حیوان پیشگو نبود. حتی هری تمساح نیز قهرمان جام جهانی 2010 را حدس زد. بعلاوه قادر بود نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال در استرالیا را نیز پیش‌بینی کند. اما با این وجود، هرگز به اندازه‌ی هشت‌پای آلمانی جذاب نبود. یک طوطی سنگاپوری بنام مانی که نتایج تمامی مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را حدس زده بود هم بهتر از هری عمل نکرد، چرا که نتوانست حدس بزند که از بین تیم های اسپانیا و هلند کدام تیم برنده خواهد شد.

از  زمان مرگ نابهنگام پل، رقابت شدیدی بر سر جانشینی او در گرفته است. در طول مسابقات یورو 2012، سه حیوان بودند که این بازی را می گرداندند یک فیل هندی بنام سیتا که در باغ‌وحشی در شهر کراکوف لهستان زندگی می‌کند. موش‌خرمای اوکراینی (بنام فِرِد) که می‌توان آن را در توئیتر دنبال کرد. و خوک طالع بین اوکراینی ، بنام فونتیک ، که توانست از سه مسابقه، دو مورد را درست پیش‌بینی کند.

در دوره‌ی بعدی جام جهانی، چه کسی جای پل هشت پا را خواهد گرفت؟ آیا طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر تقدیس کرده و حالا ستاره‌ی تلویزیون ملی دولتی ایتالیا است جانشین پل خواهد بود؟ یا نلی، همان فیل آلمانی که تابحال از بین بین نتایج 33 مسابقه، 30 مورد را پیش‌بینی کرده است جانشین  پل خواهد بود؟ و البته، قدرت‌ ذهنی توله پاندایی که رسانه‌های دولتی چین از آن حمایت می کنند را دست کم نگیرید.

طوطی ایتالیایی به نام «آمور»  (واژه‌ی ایتالیایی برای "عشق")، به این صورت که پرچم تیم برنده را در یک زمین فوتبال کوچک انتخاب می‌کند، پیش‌بینی می‌کند. نلی ترجیح می‌دهد که توپ را به سمت یکی از دو دروازه‌ ای که جلوی آنها، پرچم کشورهای رقیب قرار دارد شوت کرده و به این ترتیب، برنده های مسابقات را پیش‌بینی کند. در عوض، توله پاندا، غذا را از بین جعبه‌ هایی که مزین  به پرچم کشورها هستند برداشته و چوبی که پرچم یکی از کشورهایی دورهای حذفی به آن آویزان است را بالا می برد و به این ترتیب، نتیجه مسابقات را پیش بینی می کند.

آیا شما هم حیوان خانگی دارید؟
فکر می کنید می تواند بهتر از پس این کار بر بیاید؟ چطوری؟
بگذارید آنها هم یکبار امتحان کنند!

by Ashraf Sohrabie

1 Votes
#760 of #1440 in the World
#13 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge