پیشگویان جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آیا پائول هشت‌پا را به یاد دارید؟ اوستاره‌ جام جهانی 2010 بود و توانست برنده‌ بازیهای تیم فوتبال آلمان را  حدس بزند. او برنده‌ بازی نهایی را هم  حدس زده بود. کارش را با مسابقات یورو 2008 آغاز کرد و شاهد بودیم که توانست یازده مورد از سیزده مسابقه را درست پیش‌بینی کند. او عادت داشت که از بین دو جعبه  غذا که حاوی پرچم‌ ملی هر تیمی که درمسابقه شرکت داشتند، بودند ، یکی را انتخاب کند. متأسفانه، او در اواخر سال 2010 از دنیا رفت.

تنها پاول نبود. حتی هری تمساح هم توانست قهرمان جام جهانی 2010 را درست حدس بزند. بعلاوه،  توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال در استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این همه، هیچوقت نتوانست جذابیت هشت‌پای آلمانی را داشته باشد. یک طوطی سنگاپوری بنام مانی هم که تمام مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زده بود بهتر از هری عمل نکرد چرا که نتوانست حدس بزند که از بین تیم های اسپانیا و هلند، چه تیمی موفق می شود.

از  زمان مرگ نابهنگام پل، رقابت شدیدی بر سر جانشینی او در گرفته است. در طول مسابقات یورو 2012، سه حیوان بودند که این بازی را می گرداندند یک فیل هندی بنام سیتا که در باغ‌وحشی در شهر کراکوف لهستان زندگی می‌کند. موش‌خرمای اوکراینی، بنام فِرِد،که می‌توان او را در توئیتر دنبال کرد. و ،خوک طالع بین اوکراینی ، بنام فونتیک ، که میتواند از سه مسابقه، دو مورد را درست پیش‌بینی کند.

در دوره‌ی بعدی جام جهانی، چه کسی جای پل هشت پا را می‌گیرد؟ آیا طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر تقدیس نمود و اکنون ستاره‌ی تلویزیون ملی دولتی ایتالیا است پیشگوی برتر خواهد بود؟ یا آیا نلی، همان فیل آلمانی که تابحال از 33 نتیجه مسابقه، 30 مورد را پیش‌بینی کرده است پیشگوی برتر خواهد بود؟ و البته، قدرت‌ ذهنی توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین از آن حمایت می کنند را دست کم نگیرید.

طوطی ایتالیایی به نام «آمور»  (واژه‌ی ایتالیایی برای "عشق")، به این صورت پیش‌بینی اش را انجام می دهد که پرچم تیم برنده را در یک زمین فوتبال کوچک انتخاب می‌کند. نلی ترجیح می‌دهد که توپ را به سمت یکی از دو دروازه‌ ای که جلوی آنها، پرچم کشورهای رقیب قرار دارد شوت کند و به این ترتیب، برنده های مسابقات را پیش‌بینی کند. اما در سویی دیگر توله پاندا، در طول دوره یک هشتم و یک چهارم ، با برداشتن غذا از بین دو جعبه‌ی مزین  به پرچم کشورها و نیز با بالارفتن از بین دو درختی که پرچم کشورهای رقیب از آنها آویزان است،نتیجه مسابقات راپیش بینی می کند.

آیا شما هم حیوان خانگی دارید؟
آیا فکر می کنید او از پس این کار بهتر بر می آید؟ چگونه؟
اجازه دهید آنها هم شانس خود را امتحان کنند!

by Nilufar Poor Jabbar

23 Votes
#214 of #1440 in the World
#4 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge