Wyrocznie Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Pamiętacie ośmiornicę o imieniu Paul? Paul został gwiazdą Mundialu w 2010 roku, gdy udało mu się wytypować zwycięzcę rozgrywki z Niemcami. Przewidział także, kto wygra mecz finałowy. Kariera Paula rozpoczęła się w 2008 roku podczas Euro. Właśnie wtedy przewidział rezultaty 11 z 13 spotkań. Dostawał dwa pojemniki jedzenia z flagami narodowymi uczestników meczu i wybierał porcję oznaczoną barwami wytypowanej drużyny. Niestety pod koniec 2010 roku Paul odszedł na zawsze.

Nie był jednak jedynym zwierzęcym jasnowidzem. Również krokodyl Harry poprawnie wskazał zwycięską drużynę podczas Pucharu Świata w 2010 roku. To jednak nie koniec: dwa razy z rzędu udało mu się przewidzieć rezultaty wyborów federalnych w Australii. Mimo tego nigdy nie stał się tak popularny jak jego kolega z Niemiec. Uwielbienia tłumów nie zdobyła także Mani – papuga z Singapuru, która przewidziała wyniki wszystkich kwart i półfinałów Mundialu 2010, ale pomyliła się przed meczem finałowym Hiszpania – Holandia.

Od czasu przedwczesnej śmierci Paula trwa nieustanna walka o tron następcy. Podczas Euro 2012 masową wyobraźnią owładnęły trzy zwierzaki: słonica Citta z Krakowskiego ZOO, ukraińska fretka Fred (którą wciąż można śledzić na Twitterze) oraz ukraiński wieprz Funtik, u którego dar prorokowania objawił się poprzez podanie prawidłowych rezultatów dwóch z trzech rozgrywek.

Kto zajmie miejsce Paula podczas kolejnych Mistrzostw Świata? Czy będzie to papuga pobłogosławiona przez papieża Franciszka na placu Świętego Piotra, a obecnie celebrytka włoskiej telewizji publicznej? A może Nelly – niemiecka słonica, której do tej pory udało się odgadnąć wyniki 30 z 33 rozgrywek piłkarskich? Nie można też, rzecz jasna, lekceważyć zdolności parapsychicznych młodego misia pandy, wspieranego w swych nadnaturalnych wysiłkach przez chińskie media rządowe.

Włoska papuga o imieniu Amore (po włosku Miłość) typuje zwycięzców poprzez wskazywanie na jedną z flag umieszczonych na miniaturowym boisku. Nelly woli posyłać piłkę do jednej z bramek oznakowanych barwami współzawodniczących krajów. Młoda panda zaś dokonuje wyboru dwojako. W czasie spotkań grupowych poprzez wykorzystuje metodę wyjadania zawartości z pudełek oznaczonych flagami państw, a podczas eliminacji wspina się na drzewa, na czubkach których powiewają wspomniane flagi.

Macie może jakieś zwierzątko?
Być może pupil sprawdziłby się jako wróżbita? Jak wyglądałyby jego przepowiednie?
Najwyższy czas to sprawdzić!

by Marta Kubiś

1 Votes
#748 of #1440 in the World
#4 of #10 for Polish


Marta Kubiś's website

Go to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge