پیشگویان جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آیا پائول هشت‌پا را به یاد می آورید؟ این حیوان، ستاره‌ جام جهانی 2010 بود و توانست برنده‌ مسابقات تیم فوتبال آلمان را  حدس بزند. همینطور، برنده‌ مسابقه‌ی نهایی را هم درست حدس زده بود. او کارش را با مسابقات یورو 2008 آغاز کرده بود و شاهد بودیم که توانست از سیزده مسابقه، یازده مورد  را درست پیش‌بینی کند. کارش به این صورت بود که از بین دو جعبه محتوی غذا که پرچم‌ ملی تیم های هر مسابقه را داشتند، یکی را انتخاب می کرد. متأسفانه، این حیوان در اواخر سال 2010 مرد.

اما پائول، تنها حیوان پیشگو نبود. حتی هری تمساح هم توانست قهرمان جام جهانی 2010 را درست حدس بزند. بعلاوه، این تمساح توانست نتایج دو دوره متوالی انتخابات فدرال در استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این همه، هیچوقت جذابیت هشت‌پای آلمانی را نداشت. یک طوطی سنگاپوری بنام مانی که تمام مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زده بود هم بهتر از هری عمل نکرد چرا که نتوانست حدس بزند که از بین تیم های اسپانیا و هلند، چه تیمی موفق می شود.

از  زمان مرگ نابهنگام پل، رقابت شدیدی بر سر جانشینی او در گرفته است. در طول مسابقات یورو 2012، سه تا حیوان بودند که این بازی را می گرداندند یک فیل هندی بنام که در باغ‌وحشی در شهر کراکوف لهستان زندگی می‌کند. موش‌خرمای اوکراینی، بنام فِرِد،که می‌توان آن را در توئیتر دنبال کرد. و خوک طالع بین اوکراینی ، بنام فونتیک ، که توانست از سه مسابقه، دو مورد را درست پیش‌بینی کند.

در دوره‌ی بعدی جام جهانی، چه کسی جای پل هشت پا را می‌گیرد؟ آیا طوطی ای که پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر تقدیس کرده و حالا ستاره‌ی تلویزیون ملی دولتی ایتالیا است جانشین پل خواهد بود؟ یا آیا نلی، همان فیل آلمانی که تابحال از 33 نتیجه مسابقه، 30 مورد را پیش‌بینی کرده است این جانشین خواهد بود؟ و البته، قدرت‌ ذهنی توله پاندایی را که رسانه‌های دولتی چین از آن حمایت می کنند را دست کم نگیرید.

طوطی ایتالیایی به نام «آمور»  (واژه‌ی ایتالیایی برای "عشق")، به این صورت پیش‌بینی اش را انجام می دهد که پرچم تیم برنده را در یک زمین فوتبال کوچک انتخاب می‌کند. نلی ترجیح می‌دهد که توپ را به سمت یکی از دو دروازه‌ ای که جلوی آنها، پرچم کشورهای رقیب قرار دارد شوت کرده و به این ترتیب، برنده های مسابقات را پیش‌بینی کند. در عوض، توله پاندا، غذا را از بین جعبه‌ هایی که مزین  به پرچم کشورها هستند برداشته و چوبی که پرچم یکی از کشورهایی دورهای حذفی به آن آویزان است را بالا می برد و به این ترتیب، نتیجه مسابقات را پیش بینی می کند.

آیا شما هم حیوان خانگی دارید؟
فکر می کنید می تواند بهتر از پس این کار بر بیاید؟ چطوری؟
بگذارید آنها هم یکبار امتحان کنند!

by Rahim Jelini

2 Votes
#657 of #1440 in the World
#12 of #17 for Persian


Rahim Jelini's website

Go to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge