پیشگویان جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آیا پل، هشت پای معروف را به خاطر دارید؟ او ستاره‌ی جام جهانی 2010 بود که قادر بود برنده‌ ی بازی های آلمان را پیشگویی کند. او برنده ی بازی فینال را نیز درست حدس زد. زندگی حرفه ای او با مسابقات یورو 2008 شروع شد، و همانطور که دیدیم، نتیجه 11 مسابقه از 13 مسابقه را درست پیشی‌بینی کرد. نحوه کار او به این شکل بود که از بین دو جعبه حاوی غذا با پرچم های تیم های شرکت کننده در هر مسابقه، یکی را انتخاب می کرد. متاسفانه این هشت پا در اواخر سال 2010  از دنیا رفت.

پل تنها پیشگو نبود. حتی هریِ تمساح هم برنده جام جهانی 2010 را درست حدس زد. علاوه بر این، او توانسته بود  نتایج دو دوره‌ی متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این حال او هیچ وقت جذابیت هشت پای آلمانی را نداشت. مانی هم بهتر از هری نبود. با این وجود که این طوطی سنگاپوری تمام مسابقات مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زده بود، نتوانست برنده بازی فینال بین تیم های اسپانیا و هلند را پیشگویی کند.

از فردای مرگ نابهنگام پل، رقابت شدیدی بر سر جانشینی او در گرفت. در مسابقات یورو 2012، سه حیوان اقدام به پیشگویی نتایج کردند: سیتا، فیل هندی، که در یک باغ وحش در شهر کراکوف لهستان زندگی می کرد. فِرِد، راسوی اوکراینی، که می توان او را در توییتر دنبال کرد. و فانتیک، خوک پیشگوی اوکراینی، که  قادر است از هر 3 مسابقه 2 مسابقه را درست پیش‌بینی کند.

چه کسی در جام جهانی بعدی جانشین پل هشت پا خواهد شد؟ آیا ممکن است جانشینی به آن طوطی برسد که بدست پاپ فرانسیس در میدان سن پیتر تقدیس شد، که در حال حاضر ستاره‌ی شبکه ی ملی ایتالیاست؟ و یا به نلی می رسد؟ فیل آلمانی که تا به امروز توانسته نتیجه ی 30 مسابقه از 33 مسابقه را درست پیش‌بینی کند. و البته، نیروهای ماورایی بچه پاندای تحت حمایت رسانه های دولتی چین را هم نباید دست کم گرفت.

طوطی ایتالیایی به نام «آمور» (واژه ایتالیایی به معنی عشق)، با انتخاب پرچم تیم برنده در ماکت کوچکی از میدان فوتبال پیشگویی می کند. نلی ترجیح می‌دهد با شوت کردن توپی به درون یکی از دو دروازه‌ای که جلویشان پرچم‌ تیم های رقیب قرار داده شده است، برنده را پیش بینی کند. بر خلاف آن دو، بچه پاندا دربازی‌های گروهی، با برداشتن غذا از جعبه‌هایی که با پرچم کشورها علامت گذاری شده اند، و در دور حذفی با بالا رفتن از یک درخت که پرچم یکی از کشورها بالای آن به اهتزاز درآمده برنده ی بازی‌ها را حدس خواهد زد.

آیا شما هم حیوان خانگی دارید؟
فکر می کنید حیوان خانگی شما بهتر از پس این کار بر می آید؟ با چه شیوه ای؟
اجازه دهید آنها هم یک بار امتحان کنند!

by Mahmoud Reazi

0 Votes
#1023 of #1440 in the World
#15 of #17 for Persian


Mahmoud Reazi's website

Go to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge