Dünya Kupası Kahinleri

Translated into Turkish (Original version)


Ahtapot Paul'u hatırlıyor musun? 2010 Dünya Kupası'nın, Almanya maçlarının galibini tahmin edebilen yıldızıydı. Aynı zamanda final maçının galibini de tahmin etmişti. Kariyeri 2008 Avrupa Şampiyonası'nda başlamış ve 13 maçtan 11 tanesini doğru tahmin etmişti. İçinde, her maçı oynatan takımların ulusal bayraklarıyla birlikte yiyecek bulunan, iki kutu arasından seçim yapardı. Ne yazık ki, 2010 yılı sonunda öldü.

Paul tek değildi. Timsah Harry de 2010 Dünya Kupası'nın şampiyonunu tahmin etmişti. Dahası, arka arkaya iki kez Avustralya'da yapılan federal seçimin sonucunu da öngörmüştü. Yine de Almanya'daki ahtapot kadar ilgi çekmedi. 2010 Dünya Kupası'nın bütün çeyrek ve yarı final maçlarını tahmin eden Singapur'daki bir papağan olan Mani de daha başarılı olamadı, çünkü İspanya ve Hollanda arasında oynanan final maçını kazanan tarafı tahmin etmeyi başaramadı.

Paul zamansız olarak aramızdan ayrıldığından beri, tacını kimin devralacağı konusunda büyük bir rekabet yaşanıyor. 2012 Avrupa Şampiyonası sırasında, bu oyunu oynayan üç hayvan vardı: Polonya'nın Krakow şehrinde, bir hayvanat bahçesinde yaşayan Hint fili Citta. Twitter'dan da takip edilebilen Ukraynalı dağ gelinciği Fred. Bir de 3 maçtan 2'sini doğru tahmin edebilen Ukraynalı falcı besi domuzu Funtik.

Önümüzdeki Dünya Kupası'nda ahtapot Paul'un yerini kim alacak? Aziz Petrus Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal yayın kanalının yıldızı olan papağan mı alacak? Yoksa bugüne kadar 33 maçtan 30 tanesinin sonucunu doğru tahmin eden Alman fili Nelly mi? Ve elbette, Çin devlet medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psişik güçlerini de küçümseme.

Amore adlı (İtalyanca'da aşk anlamına geliyor) İtalyan papağanı, minyatür bir futbol sahasında, kazanan takımın bayrağını seçerek tahminde bulunacak. Nelly, karşı karşıya gelen ülkelerin bayraklarının bulunduğu kalelere şut atarak kazananları tahmin etmeyi tercih ediyor. Yavru panda ise maçların sonuçlarını, grup maçları sırasında bayraklarla işaretlenen kutulardan yemek seçerek ve eleme turlarında bayrağın dalgalandığı ağaca tırmanarak tahmin edecek.

Evcil hayvanın var mı?
Bundan daha iyisini yapabilir mi? Nasıl?
Hayvanına bir şans ver!

by Ilker Ingiz

25 Votes
#204 of #1440 in the World
#4 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge