Wyrocznie Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Pamiętacie ośmiornicę o imieniu Paul? Paul stał się gwiazdą Mundialu w 2010 roku, kiedy to udało mu się wywróżyć kto zwycięży podczas rozgrywki z Niemcami. Przewidział także, kto wygra finałowy mecz. Kariera Paula rozpoczęła się w 2008 roku podczas Euro; to właśnie wtedy odgadł rezultaty 11 z 13 spotkań. Słynna ośmiornica wskazywała zwycięzców, wybierając pomiędzy dwoma pojemnikami z jedzeniem zaopatrzonymi we flagi narodowe grających drużyn. Niestety, jego kariera zakończyła się wraz ze śmiercią pod koniec 2010 roku.

Paul nie był jednak jedynym stworzeniem obdarzonym darem jasnowidzenia. Krokodyl Harry również nie miał żadnego problemu ze wskazaniem zwycięzcy Pucharu Świata z 2010 roku. Co więcej, udało mu się przewidzieć rezultaty dwóch następujących po sobie wyborów federalnych w Australii. Mimo to nigdy nie stał się tak popularny jak jego kolega z Niemiec. Uwielbienia tłumów nie zdobyła także Mani - papuga z Singapuru, która przewidziała wyniki wszystkich kwart i półfinałów Mundialu 2010, ale nie zdołała odgadną ostatecznego zwycięzcy finałowego meczu między Hiszpanią a Holandią.

Od czasu przedwczesnej śmierci Paula nie ustaje walka o stanowisko jego zastępcy. Podczas Euro 2012 masową wyobraźnią rządziły trzy zwierzaki: Słonica Citta z Krakowskiego ZOO. Ukraińska fretka Fred, którą wciąż można śledzić na Twitterze. Oraz ukraiński wieprz Futnik, którego dar prorokowania objawił się poprzez podanie prawidłowych rezultatów dwóch z trzech rozgrywek.

Kto zajmie miejsce Paula podczas kolejnych Mistrzostw Świata? Czy będzie to papuga pobłogosławiona przez papieża Franciszka na placu Świętego Piotra, będąca obecnie gwiazdą włoskiej telewizji publicznej? A może Nelly, niemiecka słonica której do tej pory udało się odgadnąć wyniki 30 z 33 piłkarskich rozgrywek? Nie można też, rzecz jasna, lekceważyć parapsychologicznych zdolności młodego misia pandy, wspieranego w swych nadnaturalnych wysiłkach przez chińskie rządowe media.

Włoska papuga o imieniu Amore („Miłość”) typuje zwycięzców poprzez wskazywanie na jedną z flag umieszczonych na miniaturowym boisku. Nelly woli posyłać piłkę do jednej z bramek oznakowanych kolorami współzawodniczących krajów. Młoda panda zaś dokonuje wyboru poprzez wyjadanie zawartości z pudełek oznaczonych flagami państw (w czasie spotkań grupowych) i wspinanie się na drzewa na czubkach których powiewają wyżej wspomniane flagi (podczas eliminacji).

Macie może jakieś zwierzątko?
By może wasz pupil sprawdziłby się w zawodzie jasnowidza? Jaką formę przybrałyby jego wróżby?
Najwyższy czas to sprawdzić!

by Maria Molenda

10 Votes
#335 of #1440 in the World
#2 of #10 for PolishGo to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge