Dünya Kupası Kahinleri

Translated into Turkish (Original version)


Hani su Ahtopot Paul'u hatirliyor musunuz? 2010 Dunya Kupasinin yildiziydi, Alamanya' nin oynadigi tum maclarin galiplerini dogru tahmin etmisti. Final maçının galibini de bilmisti ustelik. 2008 Avrupa Şampiyonası ile baslayan kahinlik kariyeri kendisini 13 maçtan 11'ini doğru tahmin edecek duzeye getirdi Her birinin icine oynanacak her macin iki takimina ait bayraklar yerlestirilen yemek kaplarindan birini secerdi. Maalesef 2010 yılı sonunda öldü.

Tek kahin Paul değildi.  Timsah Harry bile 2010 Dünya Kupası Şampiyonunu tahmin etmişti. Dahası, ust uste iki kez Avustralya Genel Seçimlerinin sonucunu da dogru tahmin etmisti. Yine de Alman ahtopotun gordugu ilgilyi hic bir zaman goremedi. 2010 Dünya Kupasının tum çeyrek ve yarı final maçların dogru tahmin eden Singapur papaganı Mani de daha iyisini yapamadı ,zira  İspanya -Hollanda final macinda kimin galip gelecegini dogru tahmin edememisti.

Paul'un zamansız vefatından sonra tahtını kimin devralacagı konusunda büyük bir rekabet yasanmakta. 2012 Avrupa Şampiyonası suresince bu tahmin oyununu oynayan üç hayvan vardı: Polonya Krakow'da hayvanatbir  bahçesinde yasayan Hint fili Citta. Twitter'dan da izlenen Ukraynalı dag gelincigi Fred. Ve 3 maçtan 2'sini dorru tahmin edebilen Ukraynalı kahin domuz Funtik.

Önümüzdeki Dünya Kupasında Ahtapot Paul'ün yerini kim alacak? Saint Peter's Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal yayın kanalının yıldızı olan papağan mı ? Yoksa bugüne kadar 33 maçtan 30 unun sonucunu doğru tahmin eden Alman fil Nelly mi? Ve tabii ki, Çin devlet medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psisik güçleri de kucumsenmemeli.

Amore (İtalyanca aşk anlamına geliyor) adli İtalyan papağan, minyatür bir futbol sahasında kazanan takımın bayrağını seçerek tahminde bulunacak. Nelly ise galipleri yarisan ülkelerin bayraklarının bulundugu kalelerden birine sut atarak  tahmin yapmayi tercih ediyor. Yavru panda ise maçların sonuçlarını, grup maçları sırasında bayraklarla isaretlenen kutulardan yemek seçerek ve eleme turlarında bayragın dalgalandıgı agaca tırmanarak tahmin edecek.

Peki sizin bir evcil hayvaniniz var mi?
Sizin evcil hayvanınız daha iyisini yapabilir mi? Nasıl?
Ona bir sans verin!

by Nurgun Karacaylak

0 Votes
#928 of #1440 in the World
#16 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge