Wyrocznie Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Pamiętacie Paula, Ośmiornicę-Wyrocznię? Stał się gwiazdą Mundialu w 2010 roku, kiedy udało mu się poprawnie przewidzieć, kto wygra z Niemcami. Również poprawnie wskazał zwycięzców finałów. Kariera Paulo rozpoczęła się w 2008 roku podczas Euro, kiedy poprawnie przewidział wyniki 11 z 13 meczy. Słynna ośmiornica wskazywała na zwycięzców wybierając pomiędzy dwoma pojemnikami z jedzeniem zaopatrzonymi we flagi narodowe grających drużyn. Niestety jego kariera zakończyła się w 2010 roku, kiedy Paul zmarł.

Jednak nie tylko on miał dar przepowiadania przyszłości. Nawet krokodyl Harry poprawnie wskazał zwycięzcę Mundialu w 2010 roku. Ponadto był w stanie przewidzieć wyniki dwóch kolejnych wyborów do parlamentu australijskiego. Mimo to nigdy nie stał się tak popularny, jak niemiecka ośmiornica. Podobnie było z Mani, papugą z Singapuru. Udało jej się poprawnie przewidzieć wyniki ćwierć i półfinałów Mistrzostw Świata z 2010 roku, jednak pomyliła się w wytypowaniu zwycięzcy pomiędzy Hiszpanią a Holandią w finale.

Od czasu przedwczesnej śmierci Paula, rywalizacja pomiędzy wieszczami w świecie zwierząt jeszcze bardziej się zaostrzyła. Podczas Euro 2012 roku, trzy zwierzęta grały główne skrzypce Słonica Citta, żyjąca w ogrodzie zoologicznym w Krakowie. Ukraińska fretka, Fred, którą wciąż można śledzi na Twitterze. Oraz wieprz Futnik, także z Ukrainy, który był w stanie poprawnie przewidzieć wyniki 2 z 3 meczy.

Kto zajmie miejsce najsłynniejszej ośmiornicy na świecie, w czasie następnych Mistrzostw Świata? Być może będzie to papuga pobłogosławiona przez samego Papieża Franciszka, która teraz już jest gwiazdą włoskiej telewizji publicznej? A może niemiecka słonica Nelly, której udało się prawidłowo wytypować zwycięzców 30 z 33 meczy? Oczywiście nie można też zapomnieć o nadprzyrodzonych mocach młodej Pandy Wielkiej, skutecznie promowanej przez chińskie media rządowe.

Włoska papuga o imieniu Amore (z włoskiego "miłość"), będzie wybierała zwycięzców wskazując na flagi drużyn na miniaturowym boisku do piłki nożnej. Nelly wróży kopiąc piłkę do jednej z dwóch bramek, udekorowanych flagami krajów biorących udział w spotkaniu. Młoda panda natomiast będzie wybierała jedzenie z pojemników zaopatrzonych we flagi w fazie grupowej, natomiast w fazie pucharowej rozgrywek będzie miała za zadanie wspiąć się na drzewo, na którym powiewa będą flagi drużyn.

Czy ty hodujesz jakieś zwierzęta?
Może twój pupil poradziłby sobie lepiej od światowych faworytów? W jaki sposób się o tym przekonać?
Wystarczy spróbować!

by Anna Kosakowska

0 Votes
#926 of #1440 in the World
#7 of #10 for PolishGo to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge