MM-oraaklid

Translated into Estonian (Original version)


Kas mäletate veel kaheksajalg Pauli? Just tema oli 2010. aasta jalgpalli MM-i tõeline täht, kes oskas ette ennustada Saksa meeskonna mängude võitjaid. Lisaks ennustas ta õigesti ka finaalmängu võitja. Tema karjäär sai alguse 2008. aasta Euroopa meistrivõistluste ajal, mil ta ennustas õigesti üheteistkümne matši tulemused kolmeteistkümnest. Iga mängu võitja ennustamiseks pidi ta valima kahe toidukarbi vahel, mille külge olid kinnitatud vastasmeeskondade riigilipud. Kahjuks suri Paul 2010. aasta lõpus.

Ta ei olnud aga ainus ennustaja. 2010. aasta MM-i võitja arvas õigesti ära ka krokodill Harry. Vähe sellest - ta ennustas ette ka kahtede järjestikuste Austraalia parlamendivalimiste tulemused. Sellest hoolimata ei ole ta kunagi saavutanud Saksa kaheksajalaga võrreldavat populaarsust. Paremini ei ole läinud ka Singapuri papagoil Manil, kes arvas õigesti ära kõik 2010. aasta MM-i veerand- ja poolfinaalide võitjad. Mani nimelt ei suutnud õigesti ennustada, kas finaalmängus jääb peale Hispaania või Holland.

Pauli enneagsest lahkumisest saadik on tema trooni nimel käinud tihe rebimine. 2012. aasta EM-i ajal konkureerisid omavahel kolm looma: Poolas Krakówi loomaaias elav India elevant Citta, Ukraina tuhkur Fred, kelle ennustusi saab jälgida Twitteris, ning Ukraina siga-ekstrasenss Funtik, kes arvas õigesti ära kahe matši tulemuse kolmest.

Kes aga võiks tõusta Pauli asemele tuleval MM-il? Kas ehk Itaalia rahvusringhäälingu suur staar - papagoi, kellele paavst Franciscus isiklikult Peetri väljakul oma õnnistuse andis? Või siis saksa elevant Nelly, kes on siiani ennustanud õigesti 30 mängu tulemuse 33-st? Muidugi ei maksa alahinnata ka Hiina riigimeedia sponsoreeritava pandapoja selgeltnägijavõimeid.

Itaalia papagoi Amore (itaalia keeles "armastus") peab mängu tulemuse ennustamiseks korjama tillukeselt jalgpalliväljakult üles võitjameeskonna lipu. Nelly eelistab võitja ennustamiseks kasutada palli, lüües selle ühte kahest väravast, mille ette on asetatud mängus osalevate rahvusmeeskondade lipud. Pandapoeg aga valib alagrupimängude võitjad lippudega märgistatud kastidest toitu võttes ning finaalgrupi mängude võitjad lipuga tähistatud puu otsa ronides.

Ehk on sinulgi mõni lemmikloom?
Võib-olla saaks temast hoopis parem ennustaja? Aga kuidas?
Lase tal õnne proovida!

by Liis Kivirand

0 Votes
#920 of #1440 in the World
#3 of #4 for EstonianGo to the ranking page for Estonian

Can you translate better?

Join the challenge