پیش گویان جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آیا «پائولِ» هشت پا را به خاطر دارید؟ او ستاره‌ی جام جهانی 2010 بوده و قادر بود  برنده‌ی بازی‌های تیم آلمان را حدس بزند. وی همچنین برنده مسابقه فینال را حدس زد. او کارش را با «یورو 2008» آغاز کرد و در این بازی ها 11 تا از 13 بازی را درست پیشی‌بینی کرد. او این کار را به این نحو انجام می داد که از بین دو جعبه غذای با پرچم های ملی هر یک از تیم های شرکت کننده در هر بازی، یکی را انتخاب می کرد. متاسفانه، او در اواخر سال 2010 میلادی درگذشت.

پائول تنها نبود. حتی «هریِ» تمساح هم برنده جام جهانی 2010 را حدس زد. او همچنین توانست  نتایج دو دوره‌ی متوالی انتخابات فدرال استرالیا را هم پیش‌بینی کند. با این وجود او هرگز جذابیت هشت پای آلمانی را نداشت. مانی، طوطی سنگاپوری که تمام مسابقات یک چهارم نهایی و نیمه نهایی جام جهانی 2010 را درست حدس زد هم عملکرد بهتری نداشت، چراکه او نتوانست برنده فینال اسپانیا-هلند را پیش بینی کند.

از زمان مرگ نابهنگام پائول، رقابت شدیدی بر سر اینکه چه کسی تاج او را تصاحب خواهد کرد در گرفته است. در طول مسابقات یورو 2012، سه حیوان در این بازی شرکت داشتند: سیتا، فیلی هندی که در یک باغ وحش در شهر کراکوف در لهستان زندگی می کرد. فِرِد، راسوی اوکراینی که می توان او را در توییتر دنبال کرد. و فانتیک، گراز پیشگوی اوکراینی که  قادر است 2 تا از 3 بازی را درست پیش‌بینی کند.

چه کسی در جام جهانی بعدی جای پائولِ هشت پا را خواهد گرفت؟ آیا او همان طوطی ای خواهد بود که توسط پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر تقدیس شد و در حال حاضر ستاره‌ی  تلویزیون ملی ایتالیاست؟ و یا نلی، فیل آلمانی خواهد بود که تا به امروز توانسته است نتایج 30 تا از 33 بازی را درست پیش‌بینی کند؟ البته قدرت غیب گویی توله پاندای تحت حمایت رسانه های دولتی چین را نباید دست کم گرفت.

طوطی ایتالیایی به نام «آمور» (عشق در زبان ایتالیایی) پیش بینی خود را با انتخاب پرچم تیم برنده در یک زمین فوتبال کوچک اعلام می کند. نلی ترجیح می‌دهد با شوت کردن توپی به درون یکی از دو دروازه‌ایی که جلویشان پرچم‌ کشورهای رقابت کننده نصب شده است، برنده را پیش بینی کند. در عوض، توله پاندا در بازی‌های گروهی با برداشتن غذا از جعبه‌هایی که رویشان علامت پرچم داشت و در دور حذفی با بالا رفتن از درختی که پرچم یکی از کشورها در بالای آن نصب شده بود، نتیجه‌ی بازی‌ها را حدس می‌زد.

شما حیوان خانگی دارید؟
آیا می تواند بهتر عمل کند؟ چگونه؟
بگذارید شانس خود را امتحان کنند!

by Ehsan Karimi

15 Votes
#272 of #1440 in the World
#6 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge