Zwierzęta typujące wyniki Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Czy pamiętacie może ośmiornicę Paula? Paul, przewidując zwycięzców w meczach reprezentacji Niemiec, stał się gwiazdą Mistrzostw Świata w 2010 roku. Wytypował także zwycięzcę finału. Jego kariera rozpoczęła się podczas Mistrzostw Europy w 2008 roku, kiedy to poprawnie określił zwycięzców w 11 z 13 meczów. Paul wybierał pomiędzy dwoma pojemnikami z jedzeniem. Na każdym pojemniku widniała flaga drużyny biorącej udział w spotkaniu. Niestety, Paul zmarł pod koniec 2010 roku.

Nie był on jednak jedynym zwierzęciem typującym wyniki. Krokodyl Harry również przewidział zwycięzcę Mistrzostw Świata w 2010 roku. Ponadto, był w stanie określić wyniki dwóch kolejnych wyborów parlamentarnych w Australii. Jednak nigdy nie zdobył takiego rozgłosu, jak niemiecka ośmiornica. Podobnie jak Mani, papuga z Singapuru, która prawidłowo wytypowała zwycięzców ćwierćfinałów i półfinałów Mistrzostw Świata w 2010 roku, lecz nie udało się jej przewidzieć triumfatora finałowego meczu pomiędzy Hiszpanią i Holandią.

Po przedwczesnej śmierci Paula rozpoczęła się ostra rywalizacja o miano jego następcy. Podczas Euro 2012 walczyły o ten tytuł trzy zwierzęta: Citta, słonica indyjska z krakowskiego zoo; Fred, ukraińska fretka, którą można śledzić na Twitterze; oraz Funtik, ukraiński wieprz-jasnowidz, który prawidłowo przewidział zwycięzców w 2 z 3 meczów.

Kto zajmie miejsce ośmiornicy Paula podczas kolejnego Pucharu Świata? Czy będzie to papuga pobłogosławiona przez papieża Franciszka na placu Świętego Piotra, będąca obecnie gwiazdą włoskiej telewizji publicznej? A może będzie to Nelly, niemiecka słonica, która do tej pory poprawnie przewidziała 30 z 33 wyników meczów? Ponadto, nie należy lekceważyć paranormalnych możliwości młodej pandy promowanej przez chińskie media państwowe.

Włoska papuga o imieniu Amore (czyli „Miłość”) typuje wyniki, wybierając flagę zwycięskiego zespołu na miniaturowym boisku piłkarskim. Nelly woli przewidywać zwycięzców kopiąc piłkę do jednej z bramek, przed którymi umieszczone są flagi rywalizujących krajów. Mała panda będzie typować wyniki meczów, wybierając jedzenie z pojemników oznaczonych flagami podczas meczów grupowych, a w fazie pucharowej będzie się wspinać na drzewo, na którym zawieszono właściwą flagę.

A może Ty posiadasz jakieś zwierzę?
Czy Twój pupil zrobiłby to lepiej? W jaki sposób?
Pozwól mu się wykazać!

by Tomek

0 Votes
#891 of #1440 in the World
#6 of #10 for PolishGo to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge