Maailmameistrivõistluste oraaklid

Translated into Estonian (Original version)


Kas mäletad veel kaheksajalg Pauli? Just tema oli 2010. aasta MM-i tõeline täht, kuna ennustas õigesti kõigi Saksamaa meeskonna mängude võitja. Samuti ennustas ta õigesti finaali võitja. Tema karjäär algas 2008. aasta Euroopa Meistrivõistlustega, kus ta ennustas õigesti üheteistkümne matši tulemused kolmeteistkümnest. Võitja ennustamiseks pidi ta valima kahe toiduga karbi vahel, millest mõlemale oli kinnitatud ühe mängus osaleva meeskonna lipp. Kahjuks suri ta 2010. aasta lõpus.

Paul ei olnud aga ainuke ennustaja. 2010. aasta MM-i võitjat ennustas õigesti ka krokodill Harry. Vähe sellest - ta ennustas ette ka kahtede Austraalia üldvalimiste tulemusi. Sellest hoolimata ei küündinud tema populaarsus kunagi Saksa kaheksajala omani. Paremini ei läinud ka Manil - Singapuri papagoil, kes arvas õigesti ära kõigi 2010. aasta MM-i veerand- ja poolfinaalide võitjad -, kuna ta ei osanud õigesti ennustada, kas finaalmängus jääb peale Hispaania või Holland.

Pauli enneagse lahkumise järel on tema trooni nimel käinud tihe rebimine. 2012. aasta EM-i ajal võistlesid omavahel kolm looma: Poolas Krakowi loomaaias elav india elevant Citta, Ukraina tuhkur Fred, keda sai jälgida Twitteris, ning Ukraina siga-ekstrasenss Funtik, kes ennustas õigesti kahe matši tulemuse kolmest.

Kes aga võiks asendada Pauli tuleval MM-il? Kas Itaalia rahvusliku meedia suur staar - papagoi, kellele paavst Franciscus isiklikult Püha Peetruse väljakul oma õnnistuse andis? Või Saksa elevant Nelly, kes on seni õigesti ennustanud 30 mängu 33-st? Muidugi ei tasu alahinnata ka Hiina riigimeedia sponsoreeritava pandapoja selgeltnägijavõimeid.

Itaalia papagoi Amore (itaalia keeles "armastus") korjab mängu tulemuse ennustamiseks väikselt jalgpalliväljakult üles võitjameeskonna lipu. Nelly eelistab võitja ennustamiseks kasutada palli, mille ta lööb väravasse, mille ette on pandud ühe mängus osaleva meeskonna lipp. Pandapoeg valib alagrupimängude võitjad lippudega märgistatud kastidest toitu võttes ning ronib finaalmängude võitjate ennustamiseks lipuga tähistatud puude otsa.

Ehk on sinulgi oma lemmikloom?
Kas temast saaks ehk parem ennustaja? Aga kuidas?
Las proovib temagi oma õnne!

by Tanel Pern

0 Votes
#884 of #1440 in the World
#2 of #4 for EstonianGo to the ranking page for Estonian

Can you translate better?

Join the challenge