پیش‌گویی‌های جام جهانی

Translated into Persian (Original version)


آیا پائول هشت‌پا را به یاد دارید؟ او ستاره‌ی جام جهانی 2010 بود که توانست برنده‌ی مسابقات تیم فوتبال آلمان را به درستی حدس بزند. او برنده‌ی مسابقه‌ی نهایی را هم درست حدس زده بود. او کارش را با مسابقات یورو 2008 آغاز کرد، جایی که یازده مسابقه از سیزده تا را به درستی پیش‌بینی کرد. کار او به این شکل بود که از میان دو جعبه محتوی غذا که پرچم‌های ملی کشورهای هر بازی را داشتند، یکی را انتخاب می‌کرد. متأسفانه، او در اواخر سال 2010 از دنیا رفت.

اما پائول تنها پیشگو نبود. حتی هری تمساح هم توانست قهرمان جام جهانی 2010 را درست حدس زد. علاوه بر آن، او توانست نتایج دو دوره پیاپی از انتخابات مجلس فدرال استرالیا را نیز پیش‌بینی کند. با این وجود، او هرگز نتوانست به شهرت هشت‌پای آلمانی برسد. مانی هم نتوانست بهتر عمل کند. او یک طوطی سنگاپوری بود که تمامی مسابقات یک هشتم و یک چهارم و نیمه‌نهایی جام جهانی 2010 را حدس زد، اما در پیش‌بینی برنده‌ی میان اسپانیا و هلند در مسابقه‌ی نهایی اشتباه کرد.

از زمان درگذشت نابهنگام پائول، رقابت بسیار زیادی بر سر جانشینی او در گرفته است. در طول مسابقات یورو 2012، سه حیوان بودند که این نقش را ایفا کردند: سیتا، فیلی هندی که در باغ‌وحشی در شهر کراکوف لهستان زندگی می‌کند. فِرِد، موش‌خرمای اوکراینی که می‌توان او را در توئیتر دنبال کرد. و فونتیک خوک طالع بین اوکراینی که میتواند دو مسابقه از سه تا را درست پیش‌بینی کند.

چه کسی جای پائول هشت پا را در دوره‌ی بعدی جام جهانی می‌گیرد؟ آیا همان طوطی است که به دست پاپ فرانسیس در میدان سنت پیتر تطهیر شد و اکنون ستاره‌ی تلویزیون ملی ایتالیا است؟ یا نلی، فیل آلمانی که تاکنون نتیجه 30 مسابقه از 33 تا را درست پیش‌بینی کرده است؟ و البته، قدرت‌های ماورایی آن توله پاندا را دست کم نگیرید که از سوی رسانه‌های چینی حمایت می‌شود.

طوطی ایتالیایی که نامش «آمور» است (واژه‌ی ایتالیایی برای عشق) به این شکل پیش‌بینی می‌کند که پرچم تیم برنده را از زمین فوتبالی کوچک انتخاب می‌کند. نلی ترجیح می‌دهد که برنده را پیش از بازی دو تیم با شوت زدن توپ به سمت یکی از دو دروازه‌ی مزین به پرچم کشورهای رقیب پیش‌بینی کند. در سویی دیگر اما، توله پاندا نتیجه مسابقات را این گونه پیش‌بینی می‌کند که در طول دوره گروهی از بین دو جعبه‌ی مزین شده به پرچم کشورها غذای یکی را بر می‌دارد و در طول دوره یک هشتم و یک چهارم نیز از بین دو درختی که پرچم کشورهای رقیب از آنها آویزان است، یکی را انتخاب می‌کند و از آن بالا می‌رود.

آیا شما هم حیوانی خانگی دارید؟
فکر می کنید او بهتر از پس این کار بر می آید؟ چگونه؟
اجازه دهید او هم شانس خود را امتحان کند!

by Amir Heydari

130 Votes
#68 of #1440 in the World
#2 of #17 for PersianGo to the ranking page for Persian

Can you translate better?

Join the challenge