Dünya Kupası Kahinleri

Translated into Turkish (Original version)


Paul'u hatırlıyor musunuz, hani ahtapot olan? Almanya maçlarının kazananını tahmin ederek 2010 Dünya Kupası'nın yıldızı olmuştu. Ayrıca şampiyonu da bilmişti. Kariyerine Euro 2008'le başlamıştı ve 13 maçtan 11'inin sonucunu doğru bilmişti. Her maç öncesinde, içinde yemek ve mücadele edecek takımların ulusal bayraklarının bulunduğu iki kutu arasından seçim yapıyordu. Ahtapot Paul ne yazık ki 2010 yılının sonunda hayatını kaybetti.

Ancak tek kahin Paul değildi. Timsah Harry de 2010 Dünya Kupası şampiyonunu tahmin etmişti. Hatta, Avustralya Federal Seçim sonuçlarını da iki kez üst üste tahmin etmeyi başarmıştı. Ama yine de Harry, hiçbir zaman Alman ahtapot kadar popüler olamadı. 2010 Dünya Kupası'nda oynanan tüm çeyrek ve yarı final maçlarını doğru tahmin eden Singapur'lu papağan Mani de Paul kadar ünlü olamadı. Çünkü İspanya ve Hollanda arasında oynanan final maçını doğru tahmin edememişti.

Paul'ün aramızdan zamansız ayrılışından beri, yerini kimin alacağına dair büyük bir yarış sürüyor. Euro 2012 sırasında, bu oyunu oynayan üç hayvan vardı: Polonya'nın Krakow kentinde bulunan bir hayvanat bahçesinde yaşayan Hint fili Citta. Twitter'dan da takip edilebilen Ukraynalı dağ gelinciği Fred. Ve 3 maçtan 2'sini doğru tahmin edebilen Ukraynalı kahin yaban domuzu Funtik.

Bir sonraki Dünya Kupası'nda Ahtapot Paul'un yerini acaba kim alacak? Aziz Petrus Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal kanalının yıldızı olan papağan mı? Yoksa şimdiye kadar 33 maçın 30'unu doğru tahmin eden Alman fil Nelly mi? Elbette Çin ulusal medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psişik güçlerini de hafife alamayız.

Amore (aşk sözcüğünün İtalyanca karşılığı) adlı İtalyan papağan, minyatür bir sahada, kazanan takımın bayrağını seçerek tahminini herkesle paylaşacak. Nelly de, mücadele edecek olan ülke takımlarının bayraklarının bulunduğu kalelere atacağı şutlarla kazananı tahmin etmeyi tercih ediyor. Yavru panda ise, grup maçları sırasında kazanacak olan takımı bayraklarla işaretlenmiş kaplardan yemek seçerek, eleme turlarında ise ulusal takımlara ait bayrakların dalgalandığı ağaçlara tırmanarak tahminlerde bulunacak.

Evcil hayvanınız var mı?
Saydığımız hayvanlardan daha iyi tahminlerde bulunabilir mi? Bunu nasıl yapacak?
Bırakın o da şansını denesin!

by Hande Kiziltug

9 Votes
#349 of #1440 in the World
#6 of #23 for Turkish


Hande Kiziltug's website

Go to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge