Wyrocznie Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Pamiętacie ośmiornicę o imieniu Paul? Stała się ona gwiazdą Mistrzostw Świata w 2010 roku, ponieważ potrafiła odgadywać wyniki meczów reprezentacji Niemiec. Odgadła także, kto zostanie zwycięzcą finału. Rozpoczęła karierę w czasie Euro 2008, kiedy to poprawnie wytypowała 11 z 13 meczów. Dostawała do wyboru dwa pojemniki z jedzeniem oznaczone flagami narodowymi każdej z rozgrywających dany mecz drużyny. Niestety zmarła pod koniec 2010 roku.

Ośmiornica Paul nie była jednak sama. Również krokodyl Harry poprawnie odgadł, kto zostanie zwycięzcą Mistrzostw Świata w 2010 roku. Co więcej, dwa razy z rzędu udało mu się przewidzieć rezultaty wyborów federalnych w Australii. Niemniej jednak nigdy nie stał się tak popularny jak niemiecka ośmiornica. Nie udało się to również Mani, papudze z Singapuru, która co prawda odgadła wyniki wszystkich kwart i półfinałów Mistrzostw Świata w 2010 roku, ale nie zdołała odgadnąć, kto odniesie zwycięstwo w meczu finałowym pomiędzy Hiszpanią a Holandią.

Od czasu przedwczesnej śmierci ośmiornicy o imieniu Paul trwa wielka walka o tron jej następcy. Podczas Euro 2012 w zabawie uczestniczyły trzy zwierzaki: indyjska słonica Citta żyjąca w krakowskim ZOO w Polsce, ukraińska fretka Fred, którą nadal można śledzić na Twitterze, a także ukraiński wieprz-prorok Funtik,  który potrafił poprawnie wytypować 2 z 3 meczów.

Kto zajmie miejsce Paula podczas najbliższych Mistrzostw  Świata? Czy będzie to papuga pobłogosławiona przez papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra, a obecnie gwiazda włoskiej telewizji publicznej? A może Nelly, niemiecka słonica, która do tej pory poprawnie przewidziała wyniki 30 z 33 meczów? Nie można też oczywiście lekceważyć parapsychicznych zdolności młodej pandy, wspieranej przez chińskie media rządowe.

Włoska papuga o imieniu Amore (po włosku Miłość) ogłosi swoje przewidywania poprzez wybór flagi drużyny zwycięskiej na miniaturowym boisku. Nelly woli przewidywać zwycięzców, kopiąc piłkę do jednej z bramek, przed którymi umieszczono flagi rywalizujących krajów. Natomiast młoda panda podczas meczów grupowych będzie odgadywać wynik, wybierając jedzenie z oznaczonych flagami pojemników, a w fazie pucharowej - będzie wspinać się na drzewo z umieszczoną na nim flagą.

A czy ty posiadasz jakieś zwierzątko?
Może poradziłoby sobie ono jeszcze lepiej? A jak?
Pozwól niech samo spróbuje i pokaże, co potrafi!

by Agnieszka Poczynska

44 Votes
#136 of #1440 in the World
#1 of #10 for PolishGo to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge