Dünya Kupası Kahinleri

Translated into Turkish (Original version)


Ahtapot Paul'u hatırlıyor musun? Almanya maçlarının kazananını tahmin ederek 2010 Dünya Kupası'nın yıldızı olmuştu. Ayrıca şampiyonu da bilmişti. Kariyerine Euro 2008 ile başlamıştı ve 13 maçın 11'inin sonucunu doğru bilmişti. Her maç öncesinde içinde yemekle birlikte mücadele verecek takımların ulusal bayrakları bulunan iki kap arasından seçim yapmıştı. Ahtapot Paul'u 2010 yılının sonunda maalesef kaybettik.

Ancak tek kahin Paul değildi. Timsah Harry bile 2010 Dünya Kupası'nı kimin kazanacağını tahmin etmişti. Hatta, Avustralya Federal Seçim sonuçlarını da iki defa üst üste tahmin edebilme başarısını göstermişti. Ancak Harry, hiçbir zaman Alman ahtapot kadar popüler olamadı. 2010 Dünya Kupası'nda oynanan tüm çeyrek ve yarı final maçlarını doğru tahmin eden Singapur'lu papağan Mani, İspanya ve Hollanda arasında oynanan final maçını doğru tahmin edemediği için Paul kadar meşhur olamadı.

Paul'ün aramızdan zamansız ayrıldığı günden beri bıraktığı boşluğu doldurmak için amansız bir mücadele sürmekte. Euro 2012 sırasında, üç farklı hayvan bu mücadeleyi veriyordu: Krakow, Polonya'da bulunan bir hayvanat bahçesinde yaşayan Asya Fili Citta. Twitter'dan da takip edebileceğin Ukraynalı gelincik Fred. 3 maçtan 2'sini doğru tahmin edebilen Ukraynalı kahin domuzcuk Funtik.

Bir sonraki Dünya Kupası'nda Ahtapot Paul'un tahtına acaba kim oturacak? Aziz Petrus Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdi İtalyan ulusal kanalının yıldızı olan bir Papağan mı? Yoksa şimdiye kadar 33 maçın 30'unu doğru olarak tahmin eden Alman fil Nelly mi? Unutmamamız gereken başka bir aday da Çin ulusal medyasının desteğini arkasına almış ve medyumsal güçleri olan yavru panda.

Amore (Aşk sözcüğünün İtalyanca karşılığı) adlı İtalyan papağan kazanan takımın bayrağını minyatür bir sahada seçerek tahminini herkesle paylaşacak. Nelly ise maç yapacak takımların bayraklarının bulunduğu kalelere atacağı şutlarla kazananı tahmin etmeyi tercih edecek. Yavru panda ise grup maçları sırasında kazanacak takımı bayraklarla işaretlenmiş kaplardan alacağı yemeklerle, eleme turlarındaysa ulusal takımlara ait bayrakların dalgalandığı ağaçlara tırmanarak tahminlerde bulunacak.

Evcil hayvanın var mı?
Peki daha iyi tahminlerde bulunabilir mi? Bu tahminleri nasıl yapacak?
Bırak da şansını bir denesin!

by Can Guroy

2 Votes
#630 of #1440 in the World
#8 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge