Dünya Kupası Kehanetleri

Translated into Turkish (Original version)


Ahtapot Paul'u hatırlıyor musunuz? Almanya maçlarının kazananını tahmin ederek, 2010 Dünya Kupası yıldızı oldu. Ayrıca finalde kazananını da tahmin etti. Kariyeri Euro 2008 ile başladı ve 13 maç arasından 11'ini doğru tahmin etti. Her maçta söz konusu ekiplerin bayraklarını taşıyan ve yiyecek içeren iki kutu arasında bir seçim yapması gerekti. Ne yazık ki, 2010 yılı sonunda öldü.

Paul yalnız değildi. Timsah Harry 2010 Dünya Kupası kazananı tahmin etti. Ayrıca, iki ardışık Avustralya Federal Seçim sonuçlarını tahmin edebildi. Buna rağmen, hiçbir zaman Alman ahtapot kadar ilgi çekmedi. 2010 Dünya Kupası'nın tüm çeyrek ve yarı final maçlarını doğru tahmin eden Singapurlu papağan Mani de daha iyisini yapamadı; zira İspanya ile Hollanda arasında oynanan final maçında kimin galip geleceğini doğru tahmin edememişti.

Paul'un zamansız vefatından sonra tacı kimin devralacağı konusunda büyük bir rekabet yaşandı. Euro 2012 sırasında bu kahinlik oyununu oynayan üç hayvan vardı: Polonya'nın Krakow şehrindeki bir hayvanat bahçesinde yaşayan Hint fili Citta. Twitter'dan da takip edebileceğiniz Ukraynalı dağ gelinciği Fred. Ve 3 maçtan 2'sini doğru tahmin etmeyi başaran Ukraynalı müneccim domuz Funtik.

Önümüzdeki Dünya Kupası'nda Ahtapot Paul'ün yerini kim alacak? San Pietro Meydanı'nda Papa Francis tarafından kutsanan ve şimdilerde İtalyan ulusal yayın kanalının yıldızı olan papağan mı alacak? Yoksa bugüne kadar 33 maçtan 30'unun sonucunu doğru tahmin eden Alman fil Nelly mi? Ve tabii Çin devlet medyası tarafından desteklenen panda yavrusunun psişik güçleri de hafife alınmamalı.

Ayrıca Amore (İtalyanca 'aşk' demektir) adlı İtalyan papağan, minyatür bir futbol sahasında kazanan takımın bayrağını seçerek tahminde bulunacak. Nelly ise maçların galiplerini, topu, önlerinde rakip ülkelerin bayrakları bulunan ağlardan birine göndererek tahmin etmeyi tercih ediyor. Buna karşılık yavru panda, grup maçları sırasında bayraklarla işaretlenen kutulardan mama alarak ve eleme turlarında bayrağın asılı olduğu ağaca tırmanarak maçların sonuçlarını tahmin edecek.

Bir evcil hayvana sahip misiniz?
Sizce daha iyisini yapabilir mi? Bunu nasıl yapabilir?
Şanslarını denesinler bakalım!

by Deniz YILDIZ

1 Votes
#711 of #1440 in the World
#11 of #23 for TurkishGo to the ranking page for Turkish

Can you translate better?

Join the challenge