Przepowiednie dla Mistrzostw Świata

Translated into Polish (Original version)


Czy pamiętasz ośmiornicę o imieniu Paul? To ona bezbłędnie wytypowała zwycięzcę pojedynku z Niemcami, za co otrzymała miano gwiazdy Mundialu w 2010 roku. Sprawdziło się również prorocze wskazanie Paula na finałowego tryumfatora. Kariera sławnej ośmiornicy rozpoczęła się podczas Euro 2008. Wówczas trafnie przewidziała rezultaty 11 z 13 spotkań. Zwycięzcę spotkania wskazywała symbolicznie, dokonując wyboru jednego z dwóch pojemników z jedzeniem, oznaczonych narodowymi flagami każdej z drużyn rozgrywających dany mecz. Pod koniec 2010 roku Paul, niestety, odszedł na zawsze.

Jednak znaleźli się następcy obdarzeni zdolnościami Paula. Zwycięzcę Pucharu Świata w 2010 roku wskazał poprawnie krokodyl Harry. Ten czworonożny jasnowidz dwa razy z rzędu przewidział też rezultaty wyborów federalnych w Australii. Jednak gwiazda jego niemieckiego kolegi, Paula, zawsze świeciła najjaśniej. O prymat  popularności jasnowidza  walczyła też singapurska papuga Mani, która znakomicie przewidziała wyniki wszystkich ćwierć- i półfinałów Mundialu 2010, jednak zawiodła ją intuicja przed finałowym meczem Hiszpanii z Holandią.

Od „ery” Paula trwa nieustanna walka o zajęcie jego tronu. Podczas Euro 2012 stawali w szranki trzej czworonożni pretendenci: indyjska słonica Citta, rezydentka krakowskiego ZOO w Polsce, ukraińska fretka Fred, dostępna wciąż na Twitterze, a także ukraiński wieprzek Funtik, autorytet w kwestii prognozowania, który  przewidział rezultaty dwóch z trzech rozgrywek.

Czy podczas  najbliższych Mistrzostw Świata  miejsce sławnego Paula zostanie związane z innym imieniem? Czy zasłuży na nie pobłogosławiona przez papieża Franciszka, na placu Świętego Piotra, papuga, na dzisiaj celebrytka włoskiej telewizji publicznej? Lub Nelly – niemiecka słonica, która zapewniła sobie popularność, odgadując wyniki 30 z 33 spotkań piłkarskich? Staje do konkurencji również obdarzona parapsychicznymi zdolnościami młoda, wspierana przez chińskie media rządowe, panda.

Ma też wysokie ambicje włoska papuga  Amore (to imię oznacza: miłość), która typuje zwycięzców, wskazując umieszczone na miniaturowym boisku flagi konkretnych drużyn. Sposobem Nelly na typowanie tryumfatora jest posyłanie piłki do jednej z bramek oznakowanych barwami rywalizujących ze sobą krajów. Metoda stosowana przez pandę jest dwojaka: polega na wyjadaniu - podczas  spotkań grupowych - zawartości  pudełek oznaczonych flagami państw, zaś w fazie pucharowej panda wspina się na drzewa, na czubkach których zatknięto państwowe flagi.

Czy hodujecie jakieś zwierzątko?
Czy znacie wszystkie jego talenty? Jak wypadłby Wasz pupil w roli wizjonera?
Idealna pora, żeby to sprawdzić!

by Andrzej Bauer

0 Votes
#843 of #1440 in the World
#5 of #10 for PolishGo to the ranking page for Polish

Can you translate better?

Join the challenge